Prawie 2,5 mln złotych trafi do Domów Pomocy Społecznej

15.09.2020   Autor: Michał Kępiński
662---390
Prawie 2,5 mln złotych trafi do Domów Pomocy Społecznej działających na terenie powiatu pilskiego. Pieniądze mają zapobiegać i łagodzić skutki epidemii COVID-19 w tych placówkach. Są to środki rządowe. 

- Te działania, które są w tym projekcie usprawnią funkcjonowanie Domów Pomocy Społecznej, gdyż będą wykonywane testy i będziemy wiedzieć, czy kadra jest zdrowa, będzie zakup wyposażenia usprawniającego Dom Pomocy Społecznej i te działania faktycznie pomogą zapobieganiu skutkom epidemii - mówi Justyna Łoś, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. 

Z tej puli pieniędzy zostaną zakupione między innymi maseczki, kombinezony czy środki dezynfekcyjne, które trafią do Domów Pomocy Społecznej działających na terenie powiatu pilskiego. Głównie jednak środki finansowe zostaną przeznaczone na dodatki dla pracowników placówek wypłacane przez okres 3 miesięcy. Wsparciem zostanie objętych 295 pracowników. Miesięczny dodatek dla jednej osoby, zatrudnionej w wymiarze pełnego etatu, zaplanowano w wysokości 1450 złotych miesięcznie.
DOTACJA DLA DPS-ÓW W POWIECIE WAŁECKIM WYNIOSŁA 250 TYS ZŁ 

Dodatkowo każdy pracownik, który ma bezpośredni kontakt z podopiecznymi raz w miesiącu przez okres 3 miesięcy, będzie przechodził test na obecność koronawirusa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group