Miłośnicy wąskotorówki zbierają na kosiarkę potrzebną do utrzymania trasy

26.08.2020   Autor: Redakcja
882---78
Kosiarki do koszenia wysokiej trawy potrzebują miłośnicy wąskotorówki. Na jednym z portali zorganizowali zbiórkę na ten cel. Potrzebują 2,5 tys. zł. 

Kosiarka jest im potrzebna do utrzymania i wydłużenia szlaku Białośliwskiej wąskotorówki.

- W tej chwili prowadzimy remonty zabytkowego torowiska na odcinku Białośliwie - Pobórka Wielka. Naszym celem jest przedłużenie szlaku, jednak wysoka trawa i drobne krzewy utrudniają nam prace, dlatego zwracamy się do Was, jako sympatyków, miłośników i przyjaciół ciuchci o pomoc w zakupie takiej kosiarki, dzięki niej z łatwością dotrzemy do celu. Jesteśmy wolontariuszami i nasz budżet jest niewystarczający na zakup takiego sprzętu - napisali członkowie Towarzystwa Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej w Białośliwiu. 

TU MOŻNA WESPRZEĆ ZBIÓRKĘ 
Członkowie stowarzyszenia zapewniają, że jeśli nie uda im się zebrać całości kwoty, to kupią używaną kosiarkę.
 

Historia wąskotorówki sięga 1895 roku. Została zbudowana przez Niemców i służyła do przewozu buraków, cegieł i węgla. Przyczyniła się do rozwoju całego regionu. Ciuchcia służyła lokalnej społeczności aż do 1993 roku. Później przez 10 lat praktycznie nic się tu nie działo. PKP, właściciel obiektu, zanim kolejka trafiła na listę zabytków, zdążył pociąć na żyletki część cennego taboru. Teraz to jedna z większych atrakcji turystycznych powiatu pilskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group