Kiedy kierowcy pojadą wyremontowaną al. Niepodległości w Pile?

19.08.2020   Autor: Artur Maras
---

Ruszył remont al. Niepodległości w Pile. Wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła remont dwóch fragmentów tej drogi. Teraz przebudowany zostanie fragment od Mostów Królewskich aż do al. Wyzwolenia. Prace najprawdopodobniej skończą się jesienią.

Jak wskazują mieszkańcy skrzyżowanie al. Niepodległości z Różaną Drogą to najbardziej niebezpieczny fragment remontowanej drogi. Mieszkańcy od lat wnioskują o przestawienie pobliskiego przystanku autobusowego i wybudowanie zatoki. -Jest bardzo niebezpiecznie a szczególnie pomiędzy godzina 7 a 9 raną jak wszystko jedzie do pracy. Tutaj jest takie nasilenie ruchu, tu autobus staje, wszyscy omijają tutaj tę linię, wyjeżdżają i Ci ludzie stąd nie mogą wyjechać a ci jeszcze dalej zajeżdżają i to jest niesamowity problem - mówią mieszkańcy. 

Gdy na przystanku zatrzyma się autobus, inne auta wymijają go na podwójnej ciągłej. Prośby mieszkańców oraz rady osiedla zostały uwzględnione w dokumentacji remontowej drogi. Tę w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad wzięło na siebie i sfinansowało miasto. Planiści uwzględnili tu ścieżkę rowerową oraz chodnik o szerokości dwóch metrów. A to nie wszystko. -W ramach tych konsultacji z mieszkańcami oraz licznych interwencji, gmina Piła wygospodarowała środki na doświetlenie sześciu przejść dla pieszych na tym odcinku, zlokalizowanych m.in. w rejonie skrzyżowania z aleją Wyzwolenia, ulicą Żytnią, ul. Okrężną - tłumaczy Rafał Lisiecki z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile. 

A także wspominaną Różaną Drogą. Czy przy okazji remontu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przesunie wspomniany przystanek jeszcze nie wiadomo. Mimo usilnych próśb nie otrzymaliśmy do tej pory odpowiedzi z poznańskiego oddziału GDDKIA. W ramach przeprowadzonych prac dyrekcja zleciła m.in. remont nawierzchni jezdni i chodników, przebudowę ciągów pieszo-rowerowych oraz roboty wykończeniowe. Zakładając, że wszystko zostanie zrealizowane w terminie, kolejnym wyremontowanym odcinkiem tej drogi kierowcy pojadą jeszcze jesienią.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group