Terytorials uratował tonącego nad jeziorem Logo

05.08.2020   Autor: Redakcja
861---329
Terytorials i pracownica szpitala w Trzciance uratowali tonącego. Do wypadku doszło w poniedziałek 27 lipca nad jeziorem Logo w Trzciance. 

Szer. Mariusz Tomaszewski żołnierz 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej tego dnia wybrał się z rodziną na spacer w pobliże jeziora Logo (Długie) w Trzciance.

- Gdy tylko zauważył niebezpieczną dla życia sytuację postawił dzieci pod opieką żony i ruszył na pomoc tonącemu chłopakowi. Dramatyczna akcja zakończyła się sukcesem, a żołnierz swoją postawą uwodnił że zawsze gotowy jest pomagać innym i pozostaje wierny maksymie terytorialsów „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” - informuje kpt.  Marcin Misiak, oficer prasowy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Na szczęście tym razem wszystko skończyło się dobrze i nie doszło do tragedii. Pomagała mu w wydobyciu chłopaka na brzeg Arleta Durma, na co dzień pracownica trzcianeckiego szpitala. 

- Podpłynęłam do chłopca który miał duże dmuchane koło i wykrzyczałam żeby mi je dał. Z kołem podpłynęłam do nich. Razem z ratującym panem pomogliśmy im złapać koło i uspokajaliśmy ich. Powoli przyholowaliśmy ich do brzegu - relacjonowała na swoim Facebooku Arleta Durma. 
- W każdej takiej chwili jest potrzebny spokój i opanowanie - nie panikować. Pomagajmy i nie bójmy się tego. Nigdy nie wiemy czy my kiedyś nie będziemy potrzebować czyjejś pomocy - mówi szer. Mariusz Tomaszewski, żołnierz WOT. 

We wtorek za bohaterską postawę podziękował im burmistrz Trzcianki. Krzysztof Jaworski wyróżnił ich listem gratulacyjnym. 

Szer. Mariusz Tomaszewski jest żołnierzem 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu. W szeregach WOT służy od lutego 2020 roku. Mieszka w Trzciance. Na co dzień pracuje w firmie budowlanej.

fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group