Policjanci złożyli ślubowanie. Czterech z nich trafi do Piły

29.07.2020   Autor: Redakcja
751---292
Czterech nowych funkcjonariuszy trafi do Piły. Wczoraj w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wczoraj rozległo się ślubowanie: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej. 

- W policji jest wiele obszarów, w których możecie się realizować, dlatego mam nadzieję, że za kilkanaście lat będziecie usatysfakcjonowani z obranej drogi i będziecie przekonani, że wstąpienie w szeregi policji to była najlepsza decyzja w waszym życiu - podsumował Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka. 
W trakcie uroczystej zbiórki komendant wojewódzki wyróżnił dwóch policjantów, którzy osiągnęli najlepsze wyniku w nauce na kursie podstawowym. 

- Wśród nich znaleźli się post. Kacper Siwarski oraz post. Błażej Urbaniak z Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy odbyli kurs podstawowy w Szkole Policji w Pile - informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

fot. KWP w Poznaniu 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group