"Perły pieśni" teatru Stacja Szamocin. Tu obejrzycie cały spektakl

27.07.2020   Autor: Redakcja
889---638
"Perły pieśni" - kolejne przedstawienie online w pilskiej bibliotece. W ramach bibliotecznych wakacji z wyobraźnią teatr "Stacja Szamocin" przygotował spektakl inspirowany opowiadaniem Janusza Korczaka.

"Perły pieśni" ukazują historię, jak powstał w świecie dźwięk. Głosy miały tylko anioły w niebie, które śpiewały piękne pieśni, używając magicznych pereł. W spektaklu użyte są oryginalne lalki wykonane przez Grażynę Rigall, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego. 

 

Teatr "Stacja Szamocin", od początku swego istnienia (od 1997 roku) jest prowadzony przez reżyserkę - Lubę Zarembińską. Wielopokoleniowy Teatr "Stacja Szamocin" odnosi  sukcesy na ogólnopolskich festiwalach. Między innymi, spektakl "Spowiedź w drewnie" zdobył w 1998 roku prestiżową I nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, organizowanym przez Związek Artystów Scen Polskich i Ministerstwo Kultury i Sztuki. Teatr z Szamocina znalazł się w finale konkursu, jako jedyna amatorska grupa wśród uznanych teatrów zawodowych. 
Szczególną wagę przywiązuje do nowych kontaktów twórczych i inicjatyw teatralnych. Głównym jednak celem jest skupianie wielopokoleniowych aktorów (amatorów i zawodowców) i tworzenie wartościowych przedstawień teatralnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group