Rozpoczęły się Wielkopolskie Dni Seniora

17.07.2020   Autor: Redakcja
---441
"Pilski Senior: aktywny, zdrowy, bezpieczny, kulturalny, europejski” - pod takim hasłem trwają „Wielkopolskie Dni Seniora". Projekt realizowany będzie do listopada. 


W tym czasie seniorzy mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach nordic-walking i jogi pod okiem instruktorów. Są też spływy kajakowe, rajdy rowerowe, rajd pieszy, przejazd kolejką wąskotorową w Białośliwiu. Tym aktywnościom towarzyszą także wykłady z zakresu profilaktyki zdrowotnej i bezpieczeństwa seniorów, warsztaty artystyczne, prezentacja twórczości artystycznej seniorów, konferencja naukowa i Międzynarodowe Spotkania Seniorów.

- Pierwsze zajęcia z jogi, które prowadzi Anna Majewska oraz zajęcia nordic-walking przeprowadzone przez Agnieszkę Brzozowską odbyły się w tym tygodniu i cieszyły się dużym zainteresowaniem seniorów - informują organizatorzy. 

Wciąż się można zapisywać na zajęcia u koordynatora projektu Ludmiły Jeżewskiej: tel. 608 692 238, lub drogą mailową: prosenior.pila@gmail.comnadnoteckiutw@onet.pl  lub na stronach FB stowarzyszeń.

Inicjatorem projektu jest  Stowarzyszenie Pro-Senior we współpracy z Nadnoteckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku z Piły. "Wielkopolskie Dni Seniora" dofinansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ze środków przeznaczonych na zadania z dziedziny pomocy społecznej w 2020 roku w kwocie 23 tys. złotych.

fot. UM w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group