Potrójne wybory w Złotowie

10.07.2020   Autor: Jakub Sierakowski
162---74
Potrójne wybory w Złotowie. W niedzielę mieszkańcy oprócz prezydenta RP będą także wybierać nowego radnego oraz kierunek rozwoju miasta.

 - Zachęcam do udziału w wyborach prezydenckich, ale mamy także wybory uzupełniające. W jednym z okręgów są wybory do Rady Miasta w wyniku śmierci jednego z radnych. (…) Zabiegamy w tej chwili o uzyskanie dofinansowania z Funduszy Norweskich. To jest ogromna szansa dla miasta, która może bardzo diametralnie przyspieszyć nasz rozwój. Będziemy składać wniosek, jednak na dzisiaj musimy mieć pewność, że kierunek rozwoju miasta jest zgodny z oczekiwaniami mieszkańców - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa
I właśnie dlatego przed 8 lokalami wyborczymi będą ustawione specjalne urny. Mieszkańcy będą mogli wyrazić opinię, czy koncepcja Złotowa jako wielkopolskiego zdroju (czyli miasta jako m.in neutralnego dla klimatu centrum zdrowia) jest odpowiednia, wrzucając albo zieloną, albo czerwoną kartkę. Złotów zakwalifikował się do drugiego etapu Funduszy Norweskich, tak jak 53 inne miasta. 15 z nich otrzyma dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 milionów euro. Złotów ew. środki przekaże na projekty związane z koncepcją wielkopolskich zdrojów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group