1 lipca rusza projekt „Wakacje w mieście”

30.06.2020   Autor: Michał Kępiński
1465---279
Piła ma pomysł, jak podczas pandemii zorganizować wakacje dla dzieci, ale także dla ich rodziców. 1 lipca rusza projekt „Wakacje w mieście”. Zaplanowano między innymi koncerty, warsztaty rzemieślnicze i spektakle teatralne.

Program wakacji w tym roku jest inny niż w latach ubiegłych. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która storpedowała wiele zaplanowanych imprez, a także zmieniała letnie plany wielu rodzin.

- Wiele osób nie zdecyduje się wyjechać z miasta, wiele dzieci pozostanie w miejscu zamieszkania, a nie chcielibyśmy, żeby uznały ten czas za stracony, za nudny, żeby uznały, że w tym czasie w Pile nie można robić ciekawych rzeczy - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły. 

Bo jak się okazuje, nawet w pandemii można skorzystać z miejskich atrakcji. Na terenie pilskiej wyspy zaplanowano cztery koncerty plenerowe w ramach „Letniej Sceny Muzycznej”. Dodatkowo powstanie tu strefa Chilloutu z hamakami i leżakami. Swoją ofertę przygotowało także Regionalne Centrum Kultury.

3-4 lipca zapraszamy do kina samochodowego, wracamy do Parku Miejskiego na parkowe spotkania, jest 8 koncertów przygotowanych dla publiczności w bardzo różnym wieku, muzyka poetycka, operetkowa - zapowiada Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile. 

Dodatkowo spektakle teatralne, Wieczory Dobrego Kina czy warsztaty rzemieślnicze. Tradycyjnie w wakacyjnej ofercie znajdzie się coś dla aktywnych czyli Joga w Parku. W tym roku nie będzie za to Letniej Akademii piłki nożnej i tenisa. Miasto zaprasza w zamian nad pilskie kąpieliska.
 

- Możemy się spodziewać na obu tych ośrodkach zdwojonego ruchu i nastawiamy się właśnie na obsługę tego tłumu. Planujemy organizację turniejów piłki siatkowej i beach soccera - wymienia Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile. 

W Muzeum Stanisława Staszica natomiast wykłady, wystawy i edukacyjne spotkania dla dzieci. Tradycyjnie także występy muzyczne.

- Mamy zaplanowane dwa koncerty w ogrodzie, jeden szczególnie warty polecenia – Włodzimierz Nahorny i w drugi w ramach Piła Festiwal, który także odbędzie się w ogrodzie w muzeum - zachęca Joanna Rychlik-Łukasiewicz, dyrektor Muzeum Stanisława Staszica w Pile. 

Szczegółowy harmonogram wszystkich wydarzeń w ramach akcji „Wakacje w mieście” dostępny jest na stronach internetowych poszczególnych jednostek oraz na Facebooku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group