Asta Video Fest

Powstała strona internetowa z ofertą m.in. unijnego wsparcia dla firm

25.06.2020   Autor: Redakcja
561---485
Powstała z inicjatywy marszałka Marka Woźniaka strona internetowa, zawierająca ofertę m.in. unijnego wsparcia dla wielkopolskich przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii, już działa. O uruchomienie kompleksowej i pilnej pomocy wielkopolskim firmom na łagodzenie gospodarczych skutków COVID-19 marszałek zabiegał już od końca kwietnia.
 
29 kwietnia zostały podpisane umowy na uruchomienie tzw. pożyczki płynnościowej na zwiększenie kapitału obrotowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

- Staramy się działać możliwie szybko, aby uzupełnić rządową pomoc dla przedsiębiorców z naszych zasobów środków Unii Europejskiej. Tydzień temu uchwała Zgromadzenia Wspólników Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju pod moim przewodnictwem, a dziś trzy nasze spółki, w tej właśnie chwili, podpisują umowy, które umożliwią od przyszłego tygodnia dostęp do bardzo korzystnie skonfigurowanej pożyczki na zwiększenie kapitału obrotowego firm, tak im dziś potrzebnego!  – relacjonował tamto wydarzenie marszałek Marek Woźniak. 
 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego poszedł krok dalej z pomocą swoim przedsiębiorcom. Nie tylko uruchamiając zarządzane przez siebie środki m.in. z UE (w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020). Propozycje Samorządu – wielość i  różnorodność form pomocy – można znaleźć w jednym miejscu: na uruchomionej stronie internetowej wsparcie.wielkopolskie.pl 
To ułatwienie to kolejny etap wspierania wielkopolskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które znajdą tu precyzyjnie opisane krok po kroku kompleksowe informacje o warunkach i wymaganiach związanych z otrzymaniem pomocy. Przedsiębiorcy nie muszą więc wychodzić z biura, by zdobyć wiedzę o funduszach unijnych, a także poznać oferty i informacje o nich.

Zaletą strony jest jej jasna i czytelna nawigacja, wielość danych i bezpośrednich kontaktów. Są tu i gotowe dokumenty do pobrania, i informacje o harmonogramie naboru wniosków, i o kryteriach oceny  projektów.

opr. Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group