3,7 mln dla wielkopolskich szkół

10.06.2020   Autor: Redakcja
735---179
60 wielkopolskich szkół otrzyma w tym roku 3,7 mln zł na doposażenie i poprawę jakości standardu stołówek szkolnych w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023. O realizacji programu w Wielkopolsce mówił na konferencji prasowej wojewoda Łukasz Mikołajczyk i wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska. 

Wsparcie finansowe będzie przekazane na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej, adaptację pomieszczeń na jadalnię lub przygotowanie nowej stołówki. Rządowy program wpisuje się w aktualne ramy strategiczne rozwoju kraju wyznaczone przez Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020.

- Program kierujemy do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe. Kwota dla Wielkopolski na udzielenie wsparcia finansowego w latach 2019-2023 wynosi aż 18,7 mln zł - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 
W ubiegłym roku ze wsparcia finansowego w województwie wielkopolskim skorzystało 77 publicznych szkół. W 2020 roku będzie to 60 szkół. Środki w ramach programu szkoły mogą przeznaczyć na prace remontowo-adaptacyjne, wyposażenie kuchni w stołówkach i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków. Ze środków zakupić można między innymi stanowiska sporządzania potraw i napojów, trzony kuchenne z piekarnikami, zlewozmywaki z instalacją zimnej i ciepłej wody czy zestawy garnków.

opr. Tomasz Stube, Gabinet Wojewody

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group