Asta Video Fest

Nasze szpitale dostaną respiratory od marszałka. Piła dostanie dwa

31.05.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---152

To już pewne. Marszałek zatwierdził listę szpitali wytypowanych przez wojewodę do zakupu respiratorów. Na liście tej znalazł się między innymi szpital w Czarnkowie.

 – To są sprzęty, które są niezbędne przy tej walce z nieznanym wrogiem. Wszyscy musimy mieć świadomość, że ta walka jeszcze się nie skończyła i musimy być przygotowani na drugi atak. Ja mam tutaj na myśli okres jesienno-zimowy, czyli od września - mówi Bożena Sadowska, dyrektor ZZOZ w Czarnkowi

Przygotowania te będą łatwiejsze w 17 placówkach z listy stworzonej przez wojewodę na prośbę marszałka. Wśród placówek z naszego regionu znalazły się na niej szpitale w Chodzieży, Złotowie, Wyrzysku, Trzciance i w Czarnkowie.

Marszałek do listy wojewody wielkopolskiego dopisał jeszcze dwa szpitale – jednoimienny w Poznaniu i Szpital Specjalistyczny w Pile, który otrzyma aż dwa takie urządzenia. Respiratory zostaną zakupione ze środków unijnych. Urząd Marszałkowski realizuje obecnie 3 projekty, w ramach których prowadzone są zakupy sprzętu medycznego na łączną kwotę blisko 70 mln zł. Respiratory trafią do szpitali w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group