"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich na antenie TV ASTA

22.05.2020   Autor: Artur Maras
805---117
TV ASTA wyemituje dziś najnowszy film braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. To kontynuacja dokumentu poświęconego pedofilii w polskim kościele.

- Główny zarzut, który pada w kierunku kościoła to jest tzw. przenoszenie z parafii na parafię. Tutaj ta historia wprost pokazuje co zrobił biskup, kiedy to przyszli do niego rodzice jednego z molestowanych chłopaków, aby przekazać mu informację na temat księdza Arkadiusza. Przekazali mu tę informację i on ich w taki dosyć niegrzeczny sposób wyprasza od siebie i nie chce z nimi rozmawiać, natomiast ksiądz znika z parafii, ale na chwilę gdzieś jest schowany i za chwilę wypływa w innym miejscu - mówi Marek Sekielski, producent filmu „Zabawa w chowanego”.

Dokument „Zabawa w chowanego” opowiada historię kilku chłopców wykorzystanych seksualnie przez księży katolickich oraz ukrywaniu tych praktyk przez kościelnych hierarchów. To pokłosie filmu „Tylko nie mów nikomu”, który miał swoją premierę przed rokiem i odbił się w kraju szerokim echem. Po emisji drugiej części Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak poprosił papieża Franciszka o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec biskupa kaliskiego Edwarda Janika, który nie zrobił nic w sprawie molestowanych dzieci mimo otrzymywanych sygnałów.

Cała rozmowa z Markiem Sekielskim oraz premiera filmu „Zabawa w chowanego” dzisiaj na antenie TV ASTA o godz 21:00. Powtórki w sobotę i w niedzielę także o 21.00. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group