MZK w Pile wprowadza nowy rozkład jazdy

06.05.2020   Autor: Redakcja
---

Zwiększenie mobilności mieszkańców miasta związane z odmrażaniem gospodarki i zmniejszaniem obostrzeń związanych z przemieszczaniem się mieszkańców spowodowało, że Miejski Zakład Komunikacji w Pile zwiększa częstotliwość kursowania autobusów. Te będą jeździć według nowego rozkładu umieszczonego na zielonych tabliczkach. 

Od  11 maja 2020 roku (poniedziałek), wprowadzone zostaną zmiany rozkładu jazdy autobusów – autobusy linii priorytetowych nr 1, 2, 3 i 5 zaczną kursować także w godzinach międzyszczytowych. Autobusy tych linii będą kursowały przez cały dzień od poniedziałku do soboty. Z kolei w niedziele zostaną uruchomione dodatkowe autobusy linii 6 i 12 w godzinach południowych - informuje pilski Urząd Miasta. 

Zmiana oferty przewozowej została przygotowana w oparciu o stałe monitorowanie napełnienia autobusów i obserwację sytuacji na mieście. Zmiana umożliwi dojazdy do pracy i z pracy w godzinach międzyszczytowych, dojazdy do galerii handlowych oraz dojazdy na cmentarz w niedziele. Na wszystkich liniach zostaną utrzymane szczyty poranny, południowy i wieczorny, zapewniające dojazdy do zakładów pracy na wszystkie zmiany.

W autobusach komunikacji miejskiej cały czas obowiązują, wprowadzone przez rząd, obostrzenia. W autobusie może przebywać ograniczona liczba pasażerów (zgodna z informacją umieszczoną przy wejściach do autobusu) – pasażerowie są zobowiązani do przestrzegania ograniczeń w tym zakresie.

źródło: UM Piły
fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group