Kontrowersyjna lekcja religii w jednej z pilskich szkół

28.04.2020   Autor: Michał Kępiński
1115---

Homoseksualizm jest nienaturalny, ale można go leczyć – tego między innymi uczy młodzież katechetka z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Nie spodobało się to niektórym uczniom, którzy o sprawie poinformowali Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
 

W ramach e-lekcji uczniowie mieli napisać wypracowanie na podstawie przygotowanej przez siostrę katechetkę prezentacji. Można w niej wyczytać m.in. że środowiskom lesbijek i gejów nie chodzi o równość i tolerancję, lecz „o kulturową rewolucję i dominację”, a nauczanie o tolerancji jest złe, bo można mówić jedynie o tolerancji wobec Boga, a nie tolerowaniu grzechu. -To co przedstawiła siostra zakonna to jest punkt widzenia pewnej zamordystycznej wizji religijnej. Ona jest zupełnie pozbawiona podstaw naukowych i niezgodna ze stanem faktycznym. Nie jest chociażby prawdą, że istnieje jakiś spisek osób LGBT, który chce zdominować świat - skomentował działacz na rzecz środowiska LGBT i Partii Razem Kamil Bocian.

Dla części uczniów treść przekazywanej przez katechetkę wiedzy jest obraźliwa i krzywdząca dla homoseksualistów. O sprawie powiadomili więc Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. –Ona mówi im wprost, że nie są akceptowani, mówi to oczywiście w sposób bardzo pokrętny, bo z jednej strony twierdząc, kościół was, a z drugiej jesteście grzesznikami i powinniście się wstydzić tego co robicie. Całość tego przekazu jest przepełniona straszliwą hipokryzją - powiedział prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Konrad Dulkowski. 

W obronie siostry stają między innymi działacze Prawa i Sprawiedliwości. W ich ocenie nie ma zgody na zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci, czy adoptowanie przez nie dzieci. A także wykazują środowiskom LGBT brak tolerancji. –W moim przekonaniu mamy do czynienia raczej z taką tendencją ogólną, że niektóre środowiska homoseksualne są ofensywne w głoszeniu swoich poglądów, a wręcz nietolerancyjne wobec ludzi o przekonaniach tradycyjnych, które swoje przekonania czerpią z wartości tradycyjnych - oświadczył radny Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz

Próbowaliśmy kilkukrotnie skontaktować się z dyrekcją Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego jak i samą siostrą. Telefon jednak milczał. …. Szczęść Boże, z tej strony siostra Maria, proszę zostawić swoją wiadomość..


 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group