Do końca 2020 roku pojedziemy obwodnicą Wałcza?

22.04.2020   Autor: Redakcja
231---696
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na dokończenie obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10. Udostępnienie drogi do ruchu planowane jest do końca 2020 roku. 
-Wybrana została oferta firmy PORR S.A. o wartości 87,3 mln złotych. Wykonawca w ofercie przewidział skrócenie czasu realizacji do 5 miesięcy. Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania od wyniku przetargu, po czym dokumentacja postępowania trafi do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu czynności kontrolnych będziemy mogli podpisać umowę - poinformował Mateusz Grzeszczuk, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA Oddział w Szczecinie. 
  
Na większości przebiegu drogi pozostała do wykonania sama warstwa ścieralna nawierzchni. Natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne. Na początkowym odcinku obwodnicy zostaną również wykonane brakujące elementy odwodnienia. W ramach zamówienia zostanie wykonana część brakujących robót przy obiektach mostowych w ciągu obwodnicy. 
  
Dokończenie robót na obwodnicy zostało podzielone na mniejsze przetargi według asortymentów pozostałych do wykonania prac. GDDKiA jest w trakcie realizacji procedur dla pozostałych przetargów. 

źródło i fot. GDDKiA Oddział Szczecin

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group