54 nowe przypadki koronawirusa w Wielkopolsce

06.04.2020   Autor: Mateusz Manthai
998---107
54 nowe przypadki koronawirusa w Wielkopolsce. Większość z nich pochodzi z powiatów pleszewskiego i krotoszyńskiego. Tymczasem w naszym regionie mamy już 28 zakażonychz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, a trzech z powiatu pilskiego. Po jednym chorym odnotowano w powiatach złotowskim, chodzieskim i wałeckim.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Złotowie. U kilkuletniego chłopca z powiatu złotowskiego zdiagnozowano COVID 19

- To jest pierwsza potwierdzona osoba w powiecie złotowskim. Dziecko w tej chwili przebywa w szpitalu w Poznaniu - potwierdza Monika Skowrońska, rzecznik sanepidu w Złotowie.

O stanie zdrowia dziecka niewiele wiadomo. W stałym kontakcie ze złotowskim sanepidem jest prawie pół tysiąca osób. To w głównej mierze osoby, które wróciły z zagranicy, oraz ich rodziny.Kolejny, 3 już przypadek koronawirusa odnotowano w powiecie pilskim. Zakażony to 48-letni pilanin.
- Niestety osoba ta ma duży kaszel, ale myślę, że jest bardzo świadoma tego. Osoba ta sama pojechała na ulicę Szwajcarską - mówi Danuta Kmieciak, dyrektor sanepidu w Pile.

W szpitalu zakaźnym w Poznaniu lekarz stwierdził, że mężczyzna może przebywać w izolacji domowej. Do tej pory w powiecie pilskim pobrano 67 wymazów, z czego 64 okazały się ujemne. Największym ogniskiem koronawirusa w regionie wciąż pozostaje powiat czarnkowsko-trzcianecki.

- Mamy 28 wyników dodatnich oraz niestety 4 zgony z powodu koronawirusa - potwierdza Beata Kościelska, dyrektor sanepidu w Czarnkowie.

Nowi zakażeni to: 19-letni chłopak i 47-letnia kobieta. Ich stan jest dobry. Mieli kontakt z osobą zakażoną i pozostają w izolacji domowej. 19-latek nie ma żadnych objawów choroby, jednak pobrany od niego wymaz dał wynik dodatni.

Po jednym przypadku koronawirusa zdiagnozowano także w powiatach chodzieskim i wałeckim.

fot. Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group