Policja najlepiej ocenianą instytucją publiczną

05.04.2020   Autor: Jakub Sierakowski
174---123
Policja najlepiej ocenianą instytucją publiczną w Polsce. Tak wynika z najnowszego badania CBOS-u. Pracę funkcjonariuszy pozytywnie ocenia 80 % polaków.

- To dla nas bardzo ważne, bardzo dziękujemy wszystkim za tak dobre oceny. Efekt tego badania to wieloletnia praca policjantów na wszystkich poziomach. Począwszy od policjantów, którzy na co dzień pracują na ulicach, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także wszystkich pracowników cywilnych, funkcjonariuszy, którzy pełnią funkcje kierownicze. Tak, aby rzeczywiście pomagać Polakom w najtrudniejszych chwilach, tak jak teraz - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.
To najlepszy wynik policji od 1990 r. Oceny funkcjonariuszy w ostatnich latach systematycznie rosły: 4 lata temu poparcie wynosiło 70%, a rok temu już 75. Kolejne miejsca w sondażu CBOSU zajęły władze samorządowe miasta lub gminy. Ostatnie miejsce na podium z wynikiem 72 % zajmuje wojsko. Na kolejnych miejscach znalazł się między innymi prezydent RP (58), ZUS (53), czy NFZ (43). Ostatnie miejsce na liście zajęło Forum Związków Zawodowych z wynikiem 14 %.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group