Drugi przypadek koronawirusa u mieszkańca powiatu pilskiego

30.03.2020   Autor: Redakcja
555---234
Wśród siedemnastu nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce jest jedna osoba z powiatu pilskiego oraz cztery z powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego. 

Wyniki testów laboratoryjnych potwierdziły drugi przypadek zakażenia koronawirusem osoby zamieszkującej teren powiatu pilskiego. To starszy mężczyzna, który w stanie dobrym przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu pulmonologicznym w Chodzieży. Wcześniej miał kontakt z osobą zakażoną - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Zakażony od dwóch tygodni był planowo hospitalizowany z powodu innych schorzeń. Pacjent jeszcze dziś zostanie przewieziony do Wielospecjalistycznego Szpitala im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu - informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych starosta pilski Eligiusz Komarowski
Oprócz mieszkańca powiatu pilskiego pozytywne wyniki testu ma czterech starszych mężczyzn z powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego. Trzech z nich przebywa w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży. Jeden z kolei leży w poznańskim szpitalu zakaźnym. Wszyscy mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i są w stanie ogólnym dobrym.  

fot. poglądowa unsplash

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group