Koronawirus w powiecie pilskim? Starosta i Sanepid dementują informacje Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

24.03.2020   Autor: Redakcja
1126---982
Chciałbym zdementować informację, że u osoby która zamieszkuje powiat pilski potwierdzono dzisiaj przypadek koronawirusa. Jest to nieprawda - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski. Wcześniej rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego napisał w komunikacie do mediów, że zakażonym "jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu pilskiego". 

Dzisiaj rano pojawił się komunikat rzecznika wojewody wielkopolskiego o zakażonym koronawirusem mężczyźnie z powiatu pilskiego. -Jest to mężczyzna w średnim wieku z powiatu pilskiego. W stanie średnio dobrym jest pod opieką lekarzy w szpitalu. W Wielkopolsce od początku epidemii odnotowano 44 przypadki zakażeń- poinformował Tomasz SztubeKilkadziesiąt te same służby wojewody sprostowały wcześniejszą informację, pisząc jest to mieszkaniec  województwa zachodniopomorskiego, który czasowo przebywał w powiecie pilskim. W stanie średnio dobrym jest transportowany do szpitala w Poznaniu, gdzie będzie pod opieką lekarzy. 

Doniesienia te zdementował starosta pilski oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile. -Mężczyzna jest zameldowany w powiecie pilskim, ale od wielu lat mieszka w powiecie świdwińskim. W ostatnim czasie w ogóle nie przebywał na terenie powiatu pilskiego i nie miał kontaktu z bliskimi z powiatu pilskiego. Od kilku dni przebywał w szpitalu w Chodzieży - poinformowała Danuta Kmieciak, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile. -Kwestia zakażenia czy podejrzenia zakażenia, które się ostatecznie potwierdziło wniknęła w trakcie tego pobytu kilka dni temu. Dokładnie w niedzielę były pierwsze objawy czy w sobotę i szybka reakcja, szybkie badanie i mamy taki stan faktyczny - dodaje Eligiusz Komarowski. Sprawą tego pacjenta zajmuje się w tej chwili Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdwinie. -Nadal nie potwierdzono żadnego przypadku u osoby zamieszkującej teren powiatu pilskiego - kończy na jednym z portali społecznościowych starosta. 
Według powiatowego raportu o koronawirusie na terenie powiatu pilskiego z godz. 11.00 cztery osoby są hospitalizowane, 89 osób jest objęta kwarantanną, a 209 nadzorem epidemiologicznym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group