Nowy sprzęt dla pilskiego szpitala. Wśród nich respirator

23.03.2020   Autor: Redakcja
184---442
Rada Powiatu w Pile przeznaczyła środki na zakup respiratora dla pilskiego szpitala. W piątek z kolei do placówki trafił sprzęt zakupiony z pieniędzy miejskich.
W poniedziałek podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile radni jednomyślnie podjęli decyzję o przekazaniu 150 tys. zł na zakup respiratora dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. Wyszedłem z taką inicjatywą podczas porannego posiedzenia Zarządu Powiatu w Pile, mimo że pilski szpital nie jest dedykowany leczeniu osób zakażonych koronawiruesm. Jednak staramy się wyprzedzać pewne scenariusze. Niezależnie czy będzie konieczność użycia go dla zakażonego pacjenta, takie urządzenie w szpitalu jest potrzebne i na pewno będzie dobrze wykorzystane. Słowa podziękowania dla wszystkich radnych, którzy podjęli tę decyzję - napisał na swoim profilu w jednym z mediów społecznościowych starosta pilskie Eligiusz Komarowski. Dodatkowo powiat wyasygnował z rezerwy celowej 326 tys. zł. Za część tych środków już zakupiono urządzenie do odkażania karetki, 5.000 maseczek jednorazowych oraz 2.000 rękawic jednorazowych. Dalsze zakupy będą robione na bieżąco. 

Z kolei w piątek do lecznicy trafiła kolejna porcja artykułów wspomagających walkę z koronawirusem. Tym razem władze miasta przekazały zakupione 500 maseczek ochronnych trójwarstwowych z gumką, 75 litrów płynu antybakteryjnego do rąk i 75 litrów płynu dezynfekującego do powierzchni.  

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group