Kidawa-Błońska: mój cel to przywrócić dialog w społeczeństwie

05.03.2020   Autor: Redakcja
825---318
Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła w czwartek Piłę i Trzciankę. Spotkanie z kandydatką Platformy Obywatelskiej na Prezydenta RP zaplanowano też w Złotowie. 6 marca o godz. 16.00 spotka się z wyborcami w Złotowskim Domu Kultury.

Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się w czwartek z wyborcami w Kinie Osiedlowym w Trzciance oraz w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Na spotkaniu w Pile poruszyła temat reformy edukacji. Jej zdaniem to było "tsunami".  Polskie szkolnictwo potrzebuje nowych ram, a nauczyciele powinni mieć więcej swobody w nauczaniu - przekonuje kandydatka.

Krytykowała także opodatkowanie emerytur, ponadto jej zdaniem w najważniejszych sprawach dla obywateli powinno się przeprowadzać referendum.

- To co najbardziej istotne, to przywrócenie dialogu w społeczeństwie. To jest najważniejszy cel - mówiła w Pile Małgorzata Kidawa-Błońska.
 
Podczas spotkania pojawił się także wątek pilskiego szpitala. Jeden z lekarzy mówił, że szpital tonie, choć się broni. Kandydatka na prezydenta jeszcze raz przypomniała, że należy zwiększyć PKB na służbę zdrowia, jej zdaniem realne jest 6 proc. PKB już w 2021 roku. Należy też odciążyć SOR-y, one mają ratować życie, a nie pełnić dyżury nocne - mówiła w Pile.
W piątek o godz. 16.00 kandydatka na prezydenta spotka się z wyborcami w Złotowskim Domu Kultury.

W walce o prezydenturę zmierzy się sześciu kandydatów: urzędujący prezydent Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, Władysław Kosiniak-Kamysz z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Robert Biedroń z Lewicy oraz Krzysztof Bosak z Konfederacji Wolność i Niepodległość, a także niezależny kandydat Szymon Hołownia.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group