Podszyli się za pracowników wodociągów i okradli seniorkę

26.02.2020   Autor: Redakcja
88-latka z Wałcza została okradziona przez oszustów. Młoda kobieta i około 50-letni mężczyzna podali się za pracowników wodociągów. Gdy starsza kobieta wpuściła ich do mieszkania, oni ją okradli.

Policję o sprawie powiadomiła rodzina pokrzywdzonej. 88-latka wpuściła dwoje oszustów, bo podali się za pracowników wodociągów.

- Młoda kobieta i starszy od niej mężczyzna poinformowali 88-letnią pokrzywdzoną o zaległościach w opłatach i konieczności dokonania pomiaru ciśnienia dostarczanej wody. Po tym, jak za zgodą właścicielki mieszkania weszli do jego wnętrza, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 5 tys. zł, które to znajdowały się w saszetce, przedpokoju mieszkania. Wiadomym jest także, że oszuści tego samego dnia pukali do kilku innych mieszkań oferując do sprzedaży dywany, jednak nie zostali wpuszczeni do lokali - informuje asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, aby żądać okazania legitymacji.

- Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią szybkiego i łatwego wzbogacenia się, nie cofną się przed żadnym sposobem zdobycia pieniędzy. Bardzo często wykorzystują łatwowierność osób. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Nie przelewajmy pieniędzy, ani nie przekazujmy ich obcym, jak również nie wpuszczajmy do domu nieznajomych osób - apeluje policjantka.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić na policję.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group