Zespół Turbo świętował w Pile swoje 40-lecie - GALERIA

24.02.2020   Autor: Redakcja
1035---371
Zespół TURBO świętuje 40-lecie pracy. Legenda polskiego heavy metalu zawitała do Piły. W Klubie Barka wystąpili przed pilską publicznością.

Koncert w Pile był jednym z pierwszych w ramach świętowania tego jubileuszu. Zespół zaprezentował program przekrojowy, podsumowujący swoją 40-letnią działalność.

Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji.

W trakcie swojej kariery zespół miał przyjemność grać na tej samej scenie między innymi z takimi wykonawcami jak: Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep.

Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Wśród nich znajdują się „Dorosłe dzieci”, „Kawaleria szatana”, „Ostatni wojownik”, „Strażnik światła” i jak dotąd ostatnia płyta studyjna grupy „Piąty żywioł”. Obecnie zespół przygotowuje wydanie płyty podsumowującej 40 lat działalności. Album ukaże się w 2020 roku.
Przed Turbo wystąpił Ribs in Coke. To grupa pięciu muzyków wywodzących się z różnych innych projektów, mająca na koncie koncerty na małych i dużych scenach z wielkimi polskiej branży muzycznej. Komponując własną muzykę opierają się na wyszukanych brzmieniach gitar czy mocnej i zgranej sekcji. Niebanalne teksty pisane w naszym polskim, ojczystym języku oddają w pełni odbiór świata widzianego oczami wokalisty.

W składzie od trzech lat: Bartosz Kułaczewski - wokal, Andrzej Kossewski - bas, Darek Powchowicz - gitara, Marcin Stawujak - gitara, Wiesław Olszewski - perkusja.

fot. Marcin Canvas Szymański

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group