Turczynowicz-Kieryłło szefową sztabu Andrzeja Dudy

22.02.2020   Autor: Michał Kępiński
---

Andrzej Duda to kandydat marzeń dla tych, którzy chcą Polski silnej i sprawiedliwej przekonują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem urzędujący prezydent gwarantuje odwagę, zrównoważenie i zdrowy rozsądek.

- To jest osoba, która potrafi znaleźć się na salonach międzynarodowych, osoba która włada językami, osoba która jest otwarta do dyskusji, jest osobą, która analizuje wszystkie wydarzenia, które mają miejsce na terenie Polski jak i też na arenie międzynarodowej - mówi Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość.


W sobotę Andrzej Duda oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą. Jak podkreślają politycy Prawa i Sprawiedliwości jest merytoryczna. Za jej przebieg odpowiadać będzie Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, która była kandydatką do Senatu z okręgu pilskiego. Ten wyścig do parlamentu przegrała.

Jej debiut w roli szefowej sztabu wyborczego też był głośny. Kilka godzin po ogłoszeniu, tego że pokieruje kampanią wyborczą urzędującego prezydenta powiedziała w publicznej telewizji o zagrożeniach płynących „z dowolności korzystania z wolności słowa”.

Sztab Andrzeja Dudy kontynuuje zbiórkę podpisów pod rejestracją jego kandydatury. Potrzebnych jest 100 tys. podpisów, a czas na ich uzbieranie mija 26 marca. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group