Miasto udostępni nowe tereny pod zabudowę

22.02.2020   Autor: Artur Maras
1172---163
Nowe tereny pod zabudowę w Pile. Miejska Pracownia Urbanistyczna pracuje nad uporządkowaniem przestrzeni w czterech dużych rejonach miasta. Da to nowe możliwości deweloperom i inwestorom. Pojawią się działki pod zabudowę jedno i wielorodzinną oraz pod handel wielkopowierzchniowy.
 
Koszyce to dla jednych chaos, a dla innych artystyczny nieład i aby uporządkować pozostałą przestrzeń w tym rejonie, pracownicy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przygotowują nową koncepcję dla tego terenu. Zamiast czterech różnych planów jakie funkcjonują do teraz - będzie jeden.
 
 

- To osiedle było projektowane od lat i myślę, że wadą, którą widzieliśmy to było to zmiksowanie obok siebie budynków małych i dużych, różnego rodzaju usług. Jesteśmy w takim momencie, że możemy to naprawić - zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Urzędnicy chcą tu ujednolicić zabudowę jedno i wielorodzinną przy poszczególnych ulicach. Nowa koncepcja wyznacza łącznie w tym obszarze 4 ha powierzchni pod bloki oraz  2,5 ha pod domki. Dzięki temu mogłoby tu zamieszkać nawet 3 tys. osób. Bez zmian pozostaną zapisy dotyczące terenów zielonych, usług i handlu oraz planowanego na tym osiedlu przedszkola.
Podobnie sprawa ma się z ulicą Kamienną, gdzie pod zabudowę jednorodzinną wyznaczonych jest ponad 100 działek. Znajdzie się tu także miejsce pod budownictwo wielorodzinne. Planiści nie zapomnieli także o zaspokajaniu potrzeb przyszłych mieszkańców tego miejsca.

- To ma być park handlowy, który będzie obsługiwał zachodnią część miasta oraz te satelitarne wsie  na około, które już nam puchną w zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. I ci mieszkańcy nie będą musieli przejeżdżać do tych usług wielkopowierzchniowych na drugi koniec miasta - informuje Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Na terenie pomiędzy lotniskiem a działkami i Wojska Polskiego w przyszłości mogłoby więc powstać centrum handlowe. Inny duży rejon miasta, który urzędnicy wzięli pod lupę to duży obszar ciągnący się od ulicy Podchorążych, poprzez tereny za Aquaparkiem aż do linii kolejowej Piła – Złotów. Powstaną tu bloki z punktami usługowymi. Nawet 2 tys ludzi mogłoby zamieszkać na tym nowym osiedlu. Póki co są to jednak koncepcje. O ich przyjęciu będą ostatecznie decydować radni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group