Druhowie z OSP mają nową siedzibę - VIDEO

12.02.2020   Autor: Artur Maras
1195---215
OSP w Wyrzysku z nową remizą. Dzięki rozbudowie starego obiektu strażacy ochotnicy mają teraz do dyspozycji cztery miejsca garażowe oraz zaplecze socjalne z prawdziwego zdarzenia.

Rozbudowa starej siedziby OSP w Wyrzysku pochłonęła ponad 1 mln 600 tys zł. Środki te wyłożyła gmina. Dzięki inwestycji strażacy zyskali większą przestrzeń i nowe boksy na strażackie wozy. Nie zabrakło także miejsca na zaplecze socjalne w tym szatnie i łazienki. Mundurowi o swoją kondycję mogą teraz zadbać na własnej siłowni. To jednak nie wszystko.

- Mamy salę wykładową, gdzie możemy też nauczyć naszą młodzież, która przychodzi na zajęcia z pierwszej pomocy. Tego jest coraz więcej. Staramy się na bieżąco działać kulturalnie i sportowo. Zabezpieczamy różne imprezy. Ta jednostka jest naszym spełnieniem marzeń - zapewnia Bartłomiej Pawłowski, strażak z OSP w Wyrzysku.Które nie ziściły się wcale tak łatwo. Strażacy Ochotnicy z Wyrzyska długo czekali bowiem na nową remizę. Sterta dokumentów, niezbędne ekspertyzy czy w końcu prace budowlane. Wszystko to trwało ponad dwa lata.
- Rozpoczęliśmy prace w 2017 roku i tak naprawdę z tej dawnej siedziby zostały tylko mury, bo wszystko co jest w środku zostało przebudowane. Dobudowaliśmy dwa boksy wyższe niż te, które były, ponieważ nowe samochody nie mieściły się - tłumaczy Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska.

Teraz wszystkie stoją w szeregu i to pod dachem. OSP w Wyrzysku dysonuje aż czterema strażackimi wozami. Najstarszy pochodzi z '88 roku. Są jednak i znacznie nowsze modele, których pozazdrościć może niejedna jednostka OSP w okolicy.

- Mamy jeszcze Jelcza z '96 roku, mamy Forda Transita z 2000 roku oraz nasz najnowszy dobytek to jest Volvo GBA z 2016 roku - wymienia Marcin Śmigaj, prezes OSP w Wyrzysku.

Strażacy z OSP w Wyrzysku mają co robić. Tylko w ubiegłym roku wyjeżdżali do różnych zdarzeń aż 167 razy. To najwięcej spośród wszystkich straży OSP w powiecie pilskim.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group