Wyrzyska chirurgia do likwidacji

01.02.2020   Autor: Redakcja
---137
Reorganizacja szpitali w powiecie pilskim. W jej efekcie placówka w Wyrzysku zamyka oddział chirurgii. Powód? Duże straty. Dyrekcja szpitala jednak uspokaja, że to koniec problemów.
 
 
W tej chwili nie ma żadnych problemów. W ostatnim czasie jedynie zamknęliśmy oddział chirurgiczny, dlatego niewielka część personelu dostała się do pracy w innych szpitalach. Jednak kadra pielęgniarska została cała w szpitalu, bo była potrzebna, mieliśmy braki kadrowe - mówi Almuetaz Bellah Nasrullah, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku.
 
Ogółem z wyrzyskiego szpitala odeszło 3 pracowników. Po reorganizacji szpitale w Wyrzysku i Pile mają ze sobą współpracować, a nie konkurować. Chirurgią zajmie się Piła, natomiast w Wyrzysku już rehabilituje się pacjentów neurologicznych. Straty wyrzyskiej chirurgii wynikały ze zbyt małej liczby zabiegów. W zeszłym roku było ich zaledwie 500. Po wygaszeniu nierentownego oddziału, pojawiła się szansa na poprawę kondycji finansowej spółki. Da to co najmniej 3 mln zł oszczędności. W tej chwili zadłużenie wyrzyskiego szpitala wynosi niemal pół miliona złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group