Podwyżka cen za wywóz śmieci jest obowiązująca

21.01.2020   Autor: Artur Maras
989---121
Podwyżka stawek za wywóz śmieci uchwalona 1,5 tygodnia temu pozostaje w mocy. Zgromadzenie PRGOK odrzuciło w głosowaniu sprzeciw zgłoszony przez dwóch jego członków w tej sprawie.

10 stycznia samorządowcy oraz inni członkowie Zgromadzenia PRGOK podjęli decyzję o wysokości stawek za odbiór odpadów. Te mają wynosić miesięcznie 29 złotych od osoby za odpady segregowane i 58 zł za niesegregowane. Swój formalny sprzeciw przeciwko tej uchwale zgłosili zarządzający Miasteczkiem Krajeńskim komisarz Krzysztof Oświecimski oraz radna Rady Miasta Piły Emilia Piechocka.

- Pojawiły się według mnie takie sprzeczne informacje w samej uchwale. To po pierwsze wzbudziło moją taką chęć złożenia tego sprzeciwu, a po drugie koszt stawek, które były uchwalone mimo mojego sprzeciwu - mówi Emilia Piechocka, radna Rady Miasta w Pile, Porozumienie Samorządowe. 

Argumentacja tych dwojga nie przekonała jednak większości. 16 obecnych na dzisiejszym posiedzeniu osób zagłosowało za odrzuceniem sprzeciwu, kierując się m.in. argumentami przewodniczącej związku o rosnących kosztach.

- Są to stawki, które są ekonomicznie uzasadnione. Oczywiście my rozumiemy, że wszelkie podwyżki budzą niezadowolenie mieszkańców, natomiast wypracowane stawki są kompromisem i efektem wielogodzinnych analiz i tego żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - zapewnia Małgorzata Sypuła, przewodnicząca Związku Międzygminnego PRGOK. 

W styczniu i w lutym za wywóz śmieci zapłacimy według cen obowiązujących wcześniej, czyli 15 złotych od osoby za odpady segregowane i 35 złotych za niesegregowane. Wyższe zaczną obowiązywać od marca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group