Zabezpiecz swój dom – dzięki inteligentnym czujnikom

20.01.2020   Autor: Klaudia Michalska
Twój dom jeszcze nigdy nie miał szans być tak dobrze zabezpieczony, jak przy współczesnej technologii. Inteligentne czujniki to zyskująca popularność na całym świecie innowacja, która zdejmuje z ciebie ciężar troski o dom. Często wchodzą w skład systemów inteligentnych domów, dzięki czemu ich możliwości są naprawdę imponujące. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak inteligentne czujniki zapewnią bezpieczeństwo w twoim domu.

Udaremni zalanie – Czujka zalania


Nieprzewidziane wypadki związane z zalaniem wodą mogą zdarzyć się w każdym domu. Wystarczy awaria pralki czy zaworu. Ale takie przypadki skutecznie udaremnia inteligentna czujka zalania. Wykrywa wyciek wody i niezwłocznie wysyła informację na twojego smartfona. Swoją inteligencję przejawia jednak w tym, że sama potrafi automatycznie zarządzić kryzysową sytuacją – uruchomić alarm czy dać sygnał do odłączenia dopływu wody. Jednak aby ta ostatnia funkcja zadziałała, czujka musi być skonfigurowana z inteligentnym systemem w twoim domu. Dlatego w zależności od twoich potrzeb sam zdecyduj, czy wystarczy ci sama czujka, czy chciałbyś nabyć ją jako część kompleksowej usługi.

Nie dopuści do wybuchu gazu ani zaczadzenia – Czujka czadu

Czad to jeden z największych wrogów człowieka. Jest śmiertelnie groźnym gazem, ale niemożliwym do wykrycia przez ludzkie zmysły – niewidocznym, bezwonnym „cichym zabójcą”. Dlatego czujka czadu powinna być priorytetem w twoim domu – dla bezpieczeństwa całej twojej rodziny. To ważne, żebyś od razu wiedział o zagrożeniu – dzięki inteligentnej czujce, która prześle informację na twój telefon lub komputer. Poza tym w awaryjnej sytuacji zostanie wszczęty alarm. Niektóre czujki czadu dają też możliwość obserwowania pomiarów tlenku węgla na bieżąco oraz zapisywania ich historii. Podobnie jak inne inteligentne czujki, mogą być połączone z systemem inteligentnego domu, ale skutecznie ochronią ciebie i twoich bliskich także jako niezależne urządzenia.

Uchroni przed pożarem – Czujka dymu

Ogień to wielki żywioł, ale niewiele trzeba, by go zaprószyć. Gotujące się danie, którego zapomniałeś wyłączyć, czy niepozorny niedopałek mogą być początkiem katastrofy. Oczywiście tym, co możesz zrobić, aby nie dopuścić do takiej sytuacji, jest utrzymanie czujności. Ale zamiast samemu próbować ogarnąć wszystko, co dzieje się w domu, możesz zdać się na inteligentnego pomocnika, który wyręczy cię w czuwaniu. Wykryje zarówno obecność dymu jak i gwałtowny wzrost temperatury. Powiadomi cię o zagrożeniu oraz włączy alarm. Jeśli połączysz go z innymi urządzeniami, sam podejmie też działania zaradcze. Przykładowo odłączy kuchenkę czy kominek, uruchomi wentylację lub uchyli okna. Kto by pomyślał, że tyle mogą czujki dymu dostępne obecnie na rynku!

Wykryje ruch – Czujka ruchu

Jako pan swojego domu chcesz przede wszystkim kontrolować, kto zbliża się do twojej posiadłości. Dlatego inteligentną czujkę ruchu możesz umieścić w pobliżu wejścia, ale także w każdym dowolnym pomieszczeniu – dzięki temu cały twój dom będzie zabezpieczony. O każdym podejrzanym ruchu zostaniesz natychmiast powiadomiony poprzez aplikację inteligentnego systemu. Przy takiej technologii możesz być pewien, że nie dojdzie do włamania w twoim domu.

Ale współcześnie inteligentne czujki łączą w sobie wiele różnych funkcji. Dodatkowo kontrolują temperaturę czy światło. Pozwala to np. na zapalenie światła w danym pokoju po wykryciu w nim ruchu domownika. Umożliwia też automatyczne podniesienie rolet po rozpoznaniu, że wstałeś z łóżka – jeśli czujka ruchu jest połączona z systemem inteligentnego domu.

Abyś zawsze miał kontrolę – Czujnik otwarcia drzwi i okien

Nie zawsze pamiętasz, czy zamknąłeś okno albo bramę? Z inteligentnym czujnikiem nie musisz się o to martwić. Wykryje uchylone drzwi lub niedomknięte okno. Powiadomi cię o tym, gdy idziesz spać czy wyjeżdżasz z domu, i zamknie je za ciebie (o ile będzie połączony z nimi systemem). Dzięki temu nikt niepożądany nie wemknie się do twojego lokum. Taki czujnik może też przypomnieć ci o otwarciu okien i drzwi, kiedy zbliżają się opady czy silny wiatr, tak abyś uniknął nieprzyjemnych niespodzianek związanych z pogodą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group