Złotów z szansą na 10 milionów euro

15.01.2020   Autor: Jakub Sierakowski
178---521
Złotów z szansą na 10 milionów euro dzięki programowi Rozwój Lokalny. Miasto awansowało do drugiego etapu prezentując koncepcję Wielkopolskich Zdrojów.
Taka szansa pojawiła się w ubiegłym roku. Dedykowana do miast średnich, które narażone są na wykluczenie, tracące funkcje społeczne i gospodarcze. Miasto Złotów znalazło się wśród tych ponad 200 miast. Jak się okazało, warunki tego konkursu są bardzo atrakcyjne. Można otrzymać dofinansowanie od 3 do 10 mln euro na konkretne projekty. Etap dojścia do tego jest złożony. Po pierwsze trzeba było napisać koncepcję, pewną wizję na miasto - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Do konkursu stanęło 213 miast. Do kolejnego etapu przeszły  54 – Złotów uplasował się na 30 miejscu, dzięki czemu już teraz zdobył 100 tysięcy złotych na dostosowanie miejskiej infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miastu zostanie przydzielona grupa ekspertów, która pomoże stworzyć konkretne projekty starające się o dofinansowanie. Będą one związane z marką Wielkopolskie Zdroje i mają dotyczyć m.in. walki ze smogiem, komunikacji miejskiej, czy rozwoju turystyki.

Władze miasta chcą przeprowadzić w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami i wtedy okaże się, które pomysły zostaną zgłoszone do drugiego etapu rywalizacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group