Przebudowa ulicy Bydgoskiej w Pile jeszcze w tym roku?

14.01.2020   Autor: Redakcja
682---192
Czy przebudowa ulicy Bydgoskiej w Pile w tym roku zostanie zakończona? Jest taka szansa, miasto złożyło wniosek do ministerstwa o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Plan na trzeci etap przebudowy Bydgoskiej został oceniony pozytywnie.

- Przebudowa skrzyżowania, przebudowa głównej osi jezdni, do tego ścieżki rowerowe oraz chodniki. Częścią tego projektu jest przebudowa parkingu przy banku PKO. To zostało już zrealizowane. Jeżeli chodzi o przejście dla pieszych – to są dwa: przy szkole podstawowej i przy stadionie Polonii - wymienia Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Oba przejścia będą miały sygnalizację świetlną, co ma poprawić bezpieczeństwo przechodniów. Skrzyżowanie przy ul Bydgoskiej z Roosevelta zostanie poszerzone o pas lewoskrętu, co umożliwi bezkolizyjną jazdę.


Wstępnie koszt remontu oszacowano na 6 mln zł. Miasto ma szansę otrzymać połowę tej kwoty z Funduszu Dróg Samorządowych. Prezydent Piły prosił pilskich parlamentarzystów, aby dopilnowali, by ten projekt nie spadł z rządowej listy, tak jak to się zdarzyło w ubiegłym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group