Areszt dla sprawcy wypadku. Kierowca nie miał prawa jazdy

08.01.2020   Autor: Redakcja
430---286
25-letni mieszkaniec Trzcianki trafił do aresztu za spowodowanie wypadku. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiał 16-letni pasażer.

Do wypadku doszło 4 stycznia około godziny 14.40 na drodze wojewódzkiej nr 178 (ulica Sikorskiego) na trasie Trzcianka – Kuźnica Czarnkowska. 25-letni kierowca BMW na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z samochodem marki Audi.

- W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń ciała doznał 16-letni pasażer Audi, który przewieziony został do szpitala. Kierowca BMW był trzeźwy, pobrano od niego krew do dalszych badań. Z policyjnych ustaleń wynika, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi - relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji.
We wtorek Sąd Rejonowy w Trzciance przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec kierowcy. 25-latek spędzi za kratami najbliższe dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo może mu grozić teraz kara do 8 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group