Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piły

05.01.2020   Autor: Artur Maras
581---67
Jak co roku 6 stycznia chrześcijanie obchodzą święto Objawienia Pańskiego, inaczej zwane świętem Trzech Króli. Nie inaczej będzie w Pile, gdzie w poniedziałek ulicami miasta przejdzie kolorowy orszak.

Zgodnie z kościelną tradycją trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli ze Wschodu z darami aby pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi. Dlatego 6 stycznia obchodzone jest Święto Objawienia Pańskiego. Jedne z najstarszych w chrześcijaństwie. W Pile też będzie celebrowane. Ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli.

- Chcemy poprzez taką zewnętrzną formę, przez swoistą manifestację naszego bycia tymi kim jesteśmy a więc chrześcijanami, Polakami, tymi, którzy w tych wartościach wzrastali, chcemy to pokazać i to w sposób bardzo uroczysty, radosny a jednocześnie godny - mówi  ks. Ryszard Ryngwelski, proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Pile, dziekan dekanatu pilskiego
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piły po raz czwarty. Wyruszy on z Placu Zwycięstwa o godz. 15:00. Uczestnicy otrzymają kartonowe korony. Jak przekonują organizatorzy wydarzenia, czyli pilskie parafie oraz miasto, będzie to świetna zabawa nie tylko dla dzieci. W jej trakcie warto także założyć kolorowe ubrania.

- Obowiązują nas trzy kolory jako główne kolory. Oczywiście złoty jest tym, który dominuje, ale są to kolory błękitny, przypisany Afryce, kolor zielony przypisany Azji i kolor czerwony przypisany Europie. Tak właśnie w tych trzech odcieniach idą przygotowane orszaki trzech króli - wyjaśnia Maria Bihun, salezjanka, współorganizatorka

Którzy dotrą o godz. 16:00 na Plac Staszica, gdzie złożą dary dzieciątku. Potem odbędzie się wspólne kolędowanie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group