Pierwsze dzieci urodzone w 2020 roku

04.01.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
Franek i Antek – takie imiona noszą pierwsze dzieci urodzone w tym roku w szpitalach w Trzciance i w Pile. Sprawdziliśmy też jakie imiona wiodły prym w 2019 roku. Wygląda na to, że większość rodziców gustuje w tych tradycyjnych.

Franek waży 3840 i mierzy 57 cm, przyszedł na świat w nocy ze środy na czwartek i jest pierwszym dzieckiem urodzonym w trzcianeckim szpitalu w 2020 roku. Już po kilku godzinach mama chłopca nie mogła się go nachwalić.

Na ten moment jest bardzo spokojny, więc mam nadzieję, że tak zostanie. Zobaczymy co będzie dalej. Ważne, że jest zdrowy - cieszy się Sylwia Kazińska, mama FrankaTakże pierwszy pilanin, Antoni jest dorodnym i zdrowym dzieckiem.

Dziecko jest zdrowe, silne, ważyło przy porodzie 3850 i czuje się dobrze. Matka i dziecko czują się dobrze - mówi Tomasz Bobiński, kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego

Noc sylwestrowa jak widać, na porodówkach nie odbiega niczym od każdej innej. Dla samego personelu także praca podczas gdy inni się bawią nie jest niczym nadzwyczajnym.

W tym roku ja pracowałam w sylwestra, w przyszłym roku będzie ktoś inny i myślę, że to jest normalna rzecz - tłumaczy Monika Mikołajczak, technik radiologii

Franek i Antek otrzymali tradycyjne polskie imiona. Takie też królowały wśród małych pilan urodzonych w 2019 roku. Mieszkańcy miasta wybierali takie właśnie imiona dla swoich pociech.

Najpopularniejszymi imionami żeńskimi była Julia, Anna i Wiktoria. Jeśli chodzi o imiona męskie, królował Piotr, Jakub i Antoni - wymienia Krystyna Podkowa, kierownik USC Piła

Wśród imion, które pojawiały się w pilskim USC najrzadziej, znalazła się Irena i Sambor. Pilanie są przywiązani do tradycji, dlatego kierownik Urzędu Stanu Cywilnego ani razu nie musiał odmawiać rodzicom nadania wybranego przez nich imienia, tak jak to miało miejsce choćby w Katowicach, gdzie rodzice chcieli nazwać córkę Nutella, czy Koka, a syna Joint.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group