Grypa. Trzy śmiertelne przypadki w Wielkopolsce

12.12.2019   Autor: Redakcja
738---82
Sanepid w Wielkopolsce zanotował trzy zgony z powodu grypy. We wszystkich przypadkach pacjenci chorowali przewlekle. Do zgonów doszło w Poznaniu. W Pile nie odnotowano przypadku zachorowania na grypę.

Sanepid na bieżąco monitoruje zachorowania. W Pile epidemii grypy nie ma, choć do lekarzy w przychodni trudno się dostać. Pacjenci skarżą się na przeziębienia i infekcje dróg oddechowych. Lekarze zaś przypominają, że warto się szczepić przeciwko grypie.

Przypomnijmy: grypie towarzyszy wysoka gorączka i silne bóle mięśniowe. Nie wolno jej lekceważyć, bo „niewyleżana” grypa może nieść za sobą powikłania. Dlatego lekarze namawiają pacjentów do szczepień.

Najlepiej się szczepić w we wrześniu i w październiku, ale nawet teraz nie jest za późno. Co ważne: szczepić się należy raz do roku.

- Warto się szczepić przeciwko grypie, dlatego że najbardziej boimy się powikłań pogrypowych. Z powodu powikłań pogrypowych może dochodzić do zgonu pacjenta. U starszych osób to są zapalenia płuc kończące się zgonami, u młodych osób z kolei może dochodzić do zapalenia wsierdzia, zapalenia mięśnia sercowego i tu również niestety powikłania pogrypowe zbierają żniwo w postaci zgonów - mówi Maria Wosicka-Bura, lekarz rodzinny.

Szczepionki przeciwko grypie można kupić w aptece, bądź w sanepidzie, gdzie od razu można się zaszczepić.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group