5 osób zatrzymanych za pranie brudnych pieniędzy

12.12.2019   Autor: Redakcja
784---546
Majątek o wartości ponad ćwierć miliona złotych zarekwirowali pilsy policjanci. Samochody oraz inne dobra pochodziły z handlu narkotykami. 24-letni pilanin aresztowany za posiadanie 6 kg amfetaminy nielegalną gotówkę inwestował w samochody.

Majątek przepisywał na osoby trzecie. Prokuratura postawiła pięciu osobom zarzuty prania "brudnych" pieniędzy.W tym roku 24-letni mieszkaniec Piły trafił do aresztu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej amfetaminy została oszacowana na ponad 120 tys. złotych.

- Kiedy zatrzymany trafił do aresztu, policjanci z pilskiej komendy nadal pracowali przy sprawie. Funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zabezpieczenie majątku 24-latka, zgromadzonego z pieniędzy za handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli nieruchomości oraz pojazdy o wartości ponad ćwierć miliona złotych. Mężczyzna chcąc ukryć zebrany majątek, kupował pojazdy oraz nieruchomości na inne osoby - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.
Policja zatrzymała w tej sprawie pięć osób w wieku od 22 do 53 lat, wobec których prokurator zastosował środki wolnościowe. 24-latek oraz pozostali usłyszeli zarzuty prania pieniędzy. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group