Obchody 650-lecia Złotowa już w przyszłym roku

08.12.2019   Autor: Jakub Sierakowski
817---187
Złotów świętuje rocznicę powstania miasta. I to niebagatelną, bo 650. Dokładny sposób świętowania mamy poznać wkrótce, bo magistrat nie zdradza na razie wielu informacji.


Przyjmuje się, że w 1370 r król Kazimierz Wielki nadał miastu prawa miejskie. W przyszłym roku przypada więc 650 rocznica tego wydarzenia. Sami złotowianie zastanawiają się, w jaki sposób uczcić święto swojego miasta.


- Tyle lat, to musi być coś, jakieś imprezy.

- Na pewno jakieś koncerty, ale to jest standard w Złotowie. Często są jakieś koncerty, coś dla dzieci.

- Jakieś może spotkania integracyjne, zabawy, śpiewanie i tak dalej. Ja bym widziała coś takiego - mówią mieszkańcy Złotowa. 


Władze miasta widzą natomiast na przykład powrót do wręczania medali „Zasłużony dla Złotowa”. Powstać mają także nowe parki, w tym jeden z nazwą 650-lecia. W celu usystematyzowania przygotowań, powołano specjalny zespół.

- Chcemy świętować te symboliczne urodziny miasta – 650 lat. W taki sposób, aby w każdym miesiącu było jedno takie wydarzenie, które będzie podkreślało charakter urodzinowy. Będzie też wiele wydarzeń towarzyszących. Powołałem zespół, który będzie się zajmował ściśle koordynacją działań i przygotowaniem całej koncepcji w szczegółach - zaznacza Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 


A główne obchody zespół zorganizuje w listopadzie. W jego skład wchodzą m.in. dyrektorzy biblioteki, muzeum, domu kultury, radni, pracownicy urzędu, jak i przedstawiciele rad kobiet i seniorów.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group