Cztery nowe poradnie specjalistyczne zaczęły działać w pilskim szpitalu

14.11.2019   Autor: Artur Maras
Cztery nowe poradnie specjalistyczne zaczęły działać w pilskim szpitalu. Ich powstanie ma zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentem z zakresu otolaryngologii, chorób wewnętrznych, pediatrii oraz chirurgii klatki piersiowej.

- O ile w przypadku poradni chirurgii klatki piersiowej i poradni otolaryngologicznej, każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego może wystawić skierowanie i tutaj pacjenci mogą przejść diagnostykę, usunięcie szwów, drobne zabiegi, diagnostykę otoneurologiczną, diagnostykę niedosłuchów, to w przypadku poradni internistycznej i poradni pediatrycznej to jest kontynuacja leczenia szpitalnego - tłumaczy Aldona Pietrysiak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Wcześniej przez lata zespół poradni prowadził w szpitalu prywatny podmiot. Przed rokiem zostały one przeniesione do budynku przy alei Wojska Polskiego, a dyrekcja szpitala rozpoczęła starania o podpisanie kontraktu z NFZ na nowe poradnie. W ten sposób na początku roku otwarte zostały gabinety ginekologiczno-położniczy i okulistyczny. Teraz doszły do tego poradnie: otolaryngologii, chorób wewnętrznych, pediatrii oraz chirurgii klatki piersiowej.

Dyrektor szpitala zapowiedział także starania o kontrakt z NFZ na kompleksową opiekę nad ciężarnymi, w tym przywrócenie w placówce szkoły rodzenia oraz powstanie poradni laktacyjnej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group