Trwa akcja "Znicz" na pilskich drogach

01.11.2019   Autor: Redakcja
886---137
Święta Zmarłych to czas refleksji i zadumy, ale też okres wzmożonego ruchu w rejonach cmentarzy. Policjanci z pilskiej komendy dbają o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i wokół nekropolii. Od wczoraj trwa akcja "Znicz".

Prędkość, trzeźwość i przestrzeganie innych przepisów wpływających na bezpieczeństwo – również przez pieszych. Tak najkrócej scharakteryzować można tegoroczną akcję "Znicz". Już od kilku dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile patrolują ulice wokół nekropolii, jak również spotykają się na cmentarzach z seniorami, przypominając elementarne zasady bezpieczeństwa. Wzmożone są również kontrole drogowe. Mundurowi sprawdzają nie tylko prędkość, ale i trzeźwość kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

Jak informuje Komenda Główna Policji, podczas akcji "Znicz 2018" doszło do 425 wypadków. Zginęło w nich 57 osób, a 528 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas aż 1299 kierujących pod wpływem alkoholu.
Zmiany organizacji ruchu w dniu 1 listopada 2019 roku w Pile: 
1. ul. Motylewska od skrzyżowania z ulicą Przemysłową – wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu,
2. na  ulicy Przemysłowej ruch odbywał się będzie w jednym kierunku – do centrum miasta, natomiast ruch autobusów wzorem lat ubiegłych odbywał się będzie w dwóch kierunkach,
3. na głównych skrzyżowaniach w obrębie cmentarza komunalnego w Pile będą wyznaczone stałe posterunki regulacji ruchu,
4. na Al. Poznańskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Motylewską, lewy pas ruchu w kierunku miasta będzie okresowo zamknięty.

Pamiętajmy, aby w każdej sytuacji bezwzględnie stosować się do poleceń policjanta kierującego ruchem drogowym.

info: KPP Piła
Przeczytaj więcej o: policja, akcja znicza, kpp piła, znicz, pilski cmentarz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group