Bezpłatne autobusy na cmentarz i zmiany w ruchu

31.10.2019   Autor: Michał Kępiński
887---21
Wszystkich Świętych to okres utrudnień komunikacyjnych i wzmożonego ruchu. Policja od 31 października do 3 listopada prowadzić będzie coroczną akcję Znicz, zmieniona zostanie także organizacja ruchu w okolicy cmentarza. W tym roku podobnie jak w ubiegłym 1 listopada na nekropolie w Pile dojedziemy bezpłatnymi autobusami linii specjalnej.

Tak samo jak z latach ubiegłych wprowadzono ograniczenia w komunikacji. Ruch wokół cmentarza będzie jednokierunkowy.


- Ruch będzie wokół cmentarza czyli pojazdy typu autobus jadą ulicą Przemysłową, a tak pojazdy osobowe będą przemieszczały się ulicą Motylewską w kierunku do bramy głównej i tak w kółko ruch będzie odbywał się wokół cmentarza - tłumaczy asp. Sztab. Marek Pływaczyk, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Pile.

Policjanci apelują także, aby w miarę możliwości pozostawić auta i skorzystać z autobusów MZK. Przewoźnik podobnie jak przed rokiem 1 listopada na Cmentarz Komunalny wprowadza darmową komunikację specjalną. Autobusu będą kursowały od 8 do 18.

- Będzie autobus z placu Inwalidów, czyli obejmie osiedle Górne. Będzie autobus z ulicy Miłej dla osiedla Koszyce, do tego autobus z pętli Jadwiżyn dla osiedla Jadwiżyn, ulicy Śniadeckich i części Powstańców Wielkopolskich i oczywiście autobus z Podlasia z pętli na ulicy Lelewela dodatkowo wspomagany drugim autobusem od ronda przy komendzie policji - zachęca Anna Kujawa, rzecznik prasowy MZK. 

I oczywiście z placu Zwycięstwa. Autobusy linii specjalnych 1 listopada będą jeździły z częstotliwością co 30 minut. W tym dniu na Cmentarz Komunalny będzie można dojechać też regularnymi liniami kursującymi w tym kierunku. Przejazd nimi jest jednak płatny zgodnie z taryfą świąteczną.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group