Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki

28.10.2019   Autor: Redakcja
453---180
Akademia Młodych Odkrywców uroczyście zainaugurowała 9. rok akademicki w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Honorowy Patronat nad Akademią Młodych Odkrywców sprawuje rektor uczelni dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS, który pogratulował dzieciom chęci do nauki i życzył im „powodzenia w dalszym zgłębianiu tajemnic nauki, czerpaniu garściami z owoców wiedzy oraz inspirującej zabawy w studiowanie”.

Zgodnie z akademicką tradycją Młodzi Odkrywcy, w biretach, złożyli uroczyste ślubowanie, którego tekst gromkim chórem powtarzali za dr. Pawłem Dahlke, prorektorem uczelni. Podczas uroczystej immatrykulacji nowi studenci otrzymali z rąk rektora indeksy, potwierdzające ich przynależność do braci studenckiej, w których będą zbierać podpisy wykładowców i uzyskiwać zaliczenia.
Wykład inauguracyjny poprowadził Mały Inżynier, któremu w przeprowadzaniu eksperymentów towarzyszyli najmłodsi uczestnicy projektu.
 
Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminą Piła, którą reprezentowała Maria Kubica, przewodnicząca Rady Miasta Piły. Organizację wydarzenia wspierały wolontariuszki z Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile oraz studenci programu Erasmus+.

fot. i opr. PUSS w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group