Rusza budowa hali sportowej przy I LO w Pile

08.10.2019   Autor: Redakcja
Rusza budowa hali sportowej przy I LO w Pile. Dziś podpisano umowę z wykonawcą, którym została firma GIRDER z Włocławka. Inwestycja będzie kosztować prawie 15 mln złotych, a planowany termin zakończenia do październik 2020 roku.

- Dzisiaj po wielu, wielu latach za moment rozpoczniemy budowę tej inwestycji jakże oczekiwanej. Oczywiście można by jeszcze dużo mówić na ten temat, można by mówić, że wielu się starało, ale tak naprawdę fakt jest jeden, za moment rozpocznie się podpisanie umowy z wykonawcą, a praktycznie za kilkanaście godzin pierwsze maszyny wjadą na plac budowy - zapowiada Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Budowa hali sportowej przy I LO w Pile nie byłaby możliwa gdyby nie „Rządowy program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Dzięki temu pozyskano 6 mln złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałą kwotę zabezpieczono w budżecie powiatu pilskiego.

Hala sportowa będzie posiadać boisko o wymiarach 50 x 30 m i trybuny mogące pomieścić 200 osób. Rozgrywane będą tu mecze w trzech dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka. Inwestycja powinna zakończyć się do 30 października 2020 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group