Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica rozpoczęła rok akademicki

08.10.2019   Autor: Mateusz Manthai
1131---218
Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbyła się w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica. Od października naukę w pilskiej uczelni rozpoczęło pół tysiąca nowych studentów.

Audytorium Maximum pilskiego PUSS w poniedziałek wypełniło się do ostatniego miejsca. Na inaugurację roku akademickiego przybyło kilkuset studentów pierwszego roku. Praktyczne podejście do nauki oraz różnorodność kierunków przyciągają do PUSS kolejnych żaków.

- Ze względu na to, że tutaj mieszkam, to jest najbliższa uczelnia, która obejmuje taki kierunek, w którym chcę się szkolić - mówi Patryk Szymański, student PUSS.

- Mają bogato wyposażone sale, naprawdę na bardzo wysokim poziomie, którego mogą pozazdrościć inne uczelnie - dodaje Karol Brzeziński, student PUSS.Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania Gaudeamus przez chór akademicki. W swoim wystąpieniu rektor PUSS dr. hab. Donat Mierzejewski wspomniał o strukturze uczelni oraz współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami. Następnie studenci w asyście Senatu złożyli ślubowanie. W tym roku mury pilskiej uczelni zasiliło pół tysiąca nowych żaków. Razem w kampusie przy ul. Podchorążych uczyć się będzie ponad 1300 studentów.
- Inauguracja roku akademickiego jest zawsze świętem uczelni. Ona pokazuje nam jaką drogę przebyliśmy, to już 19 lat i wkraczamy w rok 20. Ze zmianami organizacyjnymi, z nowymi kierunkami studiów, więc ta pewna refleksja jest - mówi dr hab. Donat Mierzejewski, rektor PUSS w Pile.

Gościem specjalnym immatrykulacji był minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wicepremier wręczył studentom pamiątkowe akty ślubowania.

- Piła to obszar bardzo intensywnej industrializacji, tu jest wiele nowoczesnych firm. Te firmy potrzebują zarówno świetnie przygotowanej kadry, takiej jaka opuszcza mury PUSS, jak i potrzebują też współpracy z tutejszymi naukowcami - zapewnia Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Najbardziej obleganymi przez uczniów kierunkami okazały się być ekonomia oraz pielęgniarstwo. Władze uczelni w kolejnych latach chcą rozwijać ofertę dydaktyczną poprzez uruchomienie nowych kierunków studiów. Nabór studentów potrwa jeszcze do 15 października.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group