Kierująca Oplem uderzyła w budynek. Była nietrzeźwa

17.09.2019   Autor: Redakcja
287---67
27-letnia kobieta kierująca Oplem jechała w nocy swoim autem całą szerokością drogi. Chcąc uniknąć policyjnej kontroli straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w budynek. Jak się okazało była nietrzeźwa. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

11 września około godziny 22.30 na jednej z ulic w Głomsku patrol prewencji postanowił zatrzymać do kontroli kierującą osobowego Opla. Powodem kontroli był fakt, że sposób prowadzenia pojazdu przez kobietę mógł wskazywać na to, że jest ona nietrzeźwa. Osobowy opel jechał bowiem od krawędzi do krawędzi jezdni. Gdy policjanci przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującej sygnał do zatrzymania ta jednak gwałtownie przyśpieszała. Wtedy rozpoczął się pościg, który trwał kilkaset metrów do momentu, kiedy kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożny budynek. Na szczęście w momencie uderzenia na chodniku i w pobliżu budynku nie znajdowały się żadne osoby.
Jak się okazało za kierownicą osobowego Opla siedziała 27-letnia mieszkanka gminy Zakrzewo. Policjanci przebadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, miała w organizmie ponad pół promila. Dodatkowo podczas sprawdzania pojazdu w policyjnym systemie, okazało się, że jego dowód rejestracyjny został już zatrzymany za zły stan techniczny, a ubezpieczenie wygasło. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy i odholowali samochód na policyjny parking.

Teraz za nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 27-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł. Ostateczna decyzja, co do wymiaru kary, zależeć będzie od sądu.

zdj. i opr. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group