Dyrektorka wybrana bez konkursu na kolejne 7 lat

06.09.2019   Autor: Jakub Sierakowski
185---35
Bez zmian w złotowskim muzeum. Placówką w dalszym ciągu będzie zarządzać obecna dyrektorka. Jej kandydatura została wybrana bez konkursu, na kolejne siedem lat.

- Przede wszystkim byłam bardzo zaskoczona decyzją burmistrza. Nie dlatego, że się nie starałam o to, żeby dalej pełnić funkcję dyrektora, ale dlatego, że cały czas byłam przekonana, że zostanie ogłoszony kolejny konkurs. Jestem bardzo wdzięczna za zaufanie. Nie sądziłam, że otrzymam aż siedem lat dalszej kadencji, dlatego będę musiała zastanowić się nad dłuższym planem działania i zmodyfikować swoje założenia już pod kątem tych najbliższych siedmiu lat - zapewnia Kamila Krzanik-Dworanowska, dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej.
Kamila Krzanik- Dworanowska została dyrektorką Muzeum Ziemi Złotowskiej w sierpniu 2016 roku. Na stanowisku zastąpiła, Zofię Korpusik-Jelonkową.

W trakcie ostatnich trzech lat, złotowskie muzeum zainicjowało wiele inicjatyw. Wydano specjalny przewodnik po Złotowie dla najmłodszych mieszkańców. Placówka rozpoczęła także sprzedaż własnych gadżetów, na czele ze złotowskimi herbatami oraz ceramiką z wzorem haftu krajeńskiego. Muzeum każdego roku bierze także aktywny udział w „Nocy Muzeów”. Te działania nie przeszły bez echa – w ubiegłym roku placówka otrzymała nagrodę „Izabella 2017” od marszałka województwa wielkopolskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group