Remont drogi Gładyszewo - Zawada jeszcze w tym roku

05.09.2019   Autor: Redakcja
1009---634
Do końca bieżącego roku zostanie wyremontowana droga powiatowa na odcinku Gładyszewo - Zawada. Inwestycja za blisko 2,6 mln zł zostanie sfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych oraz środków własnych powiatu pilskiego. Pieniądze z budżetu państwa zasilą również inne inwestycje drogowe w powiecie pilskim.

Najprawdopodobniej już we wtorek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile aby zatwierdzić w tegorocznym budżecie dofinansowanie w kwocie 1.569.411 zł z Funduszu Dróg Samorządowych oraz wniesienie wkładu własnego przez powiat pilski w kwocie blisko 1 mln zł na remont drogi Gładyszewo - Zawada. Zdaniem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego najpóźniej do połowy października zostanie wyłoniony wykonawca, a sam remont, jeśli pogoda pozwoli, zakończy się jeszcze w tym roku. Zerwana zostania stara nawierzchnia, powstanie nowa jezdnia o szerokości 5,5-6m, a w samej Zawadzie chodnik. 

Nadal pozostanie nie rozstrzygnięta sprawa ulicy Kamiennej, będącej początkowym fragmentem drogi Piła - Zawada. Zgodnie z umową zawartą w 2007 roku między Piłą, a powiatem zarządzanie drogami powiatowymi w mieście należy do gminy. Dotyczy to również ulicy Kamiennej. Powiat co roku na ten cel asygnuje kwotę 2 mln zł. Wciąż jednak brakuje porozumienia władz miasta z powiatem pilskim na temat realizacji remontu tej drogi. W związku z tym starosta pilski apeluje do prezydenta Piotra Głowskiego o realizację tej inwestycji. Miasto z kolei chce kompleksowo podejść do sprawy i wraz z remontem planuje rozbudowę sieci wodociągowej w tym rejonie oraz przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kamiennej, Wojska Polskiego i Wypoczynkowej. Ma to związek z planowaną rozbudową osiedla Gładyszewo. 
Przy dofinansowaniu kwotą 8.024.960 zł w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w powiecie pilskim zostanie zrealizowanych również kilka innych inwestycji. Jak zapewnia poseł PiS Marcin Porzucek ostateczna decyzja została podjęta i w tym roku w Pile remontu doczeka się ulica Lutycka wraz z chodnikami. Przebudowana zostanie również ulica Parkowa w Wyrzysku, ulica Kościuszki w Białośliwiu, a na liście rezerwowej znalazły się trzy projekty - przebudowa ulicy Na Leszkowie, budowa ulicy Wiatracznej oraz budowa ulic Promiennej i Wiosennej w Zawadzie. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group