Skateplaza w Pile już za dwa lata

04.09.2019   Autor: Artur Maras
618---98
Coraz bliżej powstania skateplazy na terenach nad Gwdą. Umowa w tej sprawie została podpisana przez prezydenta Piły i wykonawcę robót. Na niemal trzech hektarach powierzchni, pojawią się m.in. pochylnie i rampy dla rolkarzy oraz skaterów, plac do ćwiczeń i dwa boiska.

Na początku sierpnia ruszyła rewitalizacja północnej części Wyspy. Umowę na przebudowę alei i ścieżek rowerowych oraz wykonanie kładki pieszo-rowerowej łączącej miejską wyspę z Plantami podpisano na początku czerwca. Teraz zawarto umowę na drugą część rewitalizacji tego obszaru miasta.

Planty staną się wielkim placem budowy już za dwa tygodnie. Prace obejmą niemal 3 ha powierzchni. Znajdzie się tu miejsce na pochylnie, rampy, niemal 200-metrowy tor dla rolkarzy, boiska i miejsce do ćwiczeń. Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko najmłodsi mieszkańcy miasta. Przewidziano tu także ławki i miejsce do wypoczynku.

Przetarg na wykonanie skateplazy wygrała pilska firma Thermbau Polska. Wartość podpisanego projektu to blisko 14 milionów złotych, z czego znaczną większość stanowią środki unijne. Skateplaza ma zostać oddana do użytku za dwa lata.
Przeczytaj więcej o: Skateplaza w Pile już za dwa lata,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group