Sobota pełna sportowej rywalizacji

24.08.2019   Autor: Artur Maras
Dętkospływ i X Bieg przełajowy im. Jerzego Adamskiego oraz IV Staszyce Nordic Walking – to wszystko już w najbliższą sobotę. Na wszystkie te imprezy można się jeszcze zapisywać. 
 
 
- Bieg nosi imię Jerzego Adamskiego. Jeżeli ktoś nie pamięta Jerzego Adamskiego kto to był? To był człowiek, który boksował, który boksował w Rzymie, boksował w Lozannie, w Moskwie. A dlaczego ten bieg nosi jego imię? Bo Jerzy Adamski mieszkał na osiedlu Staszyce. Równolegle z tym biegiem będzie prowadzony IV Staszyce Nordic Walking. Różnica w stosunku do poprzedniego roku polega na tym iż całość imprezy jest realizowana w lesie - mówi Edward Lotko z Rady Osiedla Staszyce. 
 
 
Leśne ścieżki oprócz walorów widokowych maja zapewnić uczestnikom także lepszą amortyzację. Trasa biegu to 10 km. Można się na niego zapisywać poprzez stronę internetową www.biegamy.org lub na miejscu w dniu biegów. Wpisowe wynosi 30 zł. Start i meta biegów została wyznaczona przy boisku na ulicy Cichej.  Z kolei spragnionych wodnych atrakcji, MOSiR zaprasza na dętkospływ po Gwdzie. Zapisy ruszają w sobotę o godz. 8:00. Start imprezy o 10:00 na przystani nr 1 przy moście Łokietka.
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group