Nowa przystań kajakowa w Dobrzycy

15.08.2019   Autor: Michał Kępiński
---452

W Dobrzycy oddano do użytku przystań kajakową. To pierwsza inwestycja związana z turystyką wodną w gminie Szydłowo. Elementy konstrukcji pomostu przypłynęły aż z Tajwanu.
 

- Obiekt ten będzie służył do tego, żeby przyjechać, zacumować, można tutaj nad wiatą odpocząć i zorganizować jakieś ognisko. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dzięki temu rozwijać turystykę, która jest branżą coraz bardziej rozwijającą się na terenie gminy Szydłowo, bo mamy coraz więcej świetnych gospodarstw turystycznych, coraz szerszą ofertę - mówi Tobiasz Wiesiołek, wójt gminy Szydłowo. Szydłowo na budowę przystani kajakowej pozyskało 90 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to prawie 300 tysięcy.

Gmina przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „Dobrzyca” ma kolejne pomysły na zagospodarowanie terenu. Ma to przyciągnąć dodatkowych turystów, ale także poprawić komfort tych, którzy już dziś korzystają z uroków regionu. Według szacunków Rurzycą, Dobrzycą, Piławą i Gwdą w sezonie płynie około 10 tysięcy kajakarzy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group